Formularza informacyjnego spodziewamy się na froncie strony pożyczkowej w widocznym miejscu. Feniko nie publikuje takiego dokumentu a to właśnie z niego dowiadujemy się najwięcej o pożyczce. Na szczęście jest regulamin, nisko w dole strony ledwo widoczny. Z niego dowiadujemy się co sprawdza Feniko.
Regulamin jest na dole strony, tu powiększyłem:

i czytamy w nim:
1. Biura informacji – oznacza Biuro Informacji Kredytowej S.A., Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A., ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A., CRIF sp. z o. o., Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A., działające na podstawie Ustawy Prawo bankowe oraz Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych;
link tu: https://feniko.pl/regulamin
czyli kolejno odlicz:
https://www.bik.pl/ – BIK
https://krd.pl/ – KRD
https://erif.pl/ – ERIF
https://www.kbig.pl/ – KBIG
Nigdzie indziej nie jest wymienione jakie bazy będą sprawdzane w trakcie ubiegania się o pożyczkę. Napisane jest, że konieczna jest ocena zdolności kredytowej.
W praktyce może to polegać na tym, że niektóre z wymienionych baz będą sprawdzone lub tylko jedna. Może to zależeć od kwoty i okresu, który wskażemy w kwestionariuszu.
Ale może również sprawdzić to co napisaliśmy we wniosku i jeżeli podaliśmy dane pracodawcy to zgodnie z odrębnymi zgodami może to zostać zweryfikowane. Jak? Po prostu telefoniczne.
Inna – lepsza?
Bardzo podobny jest Vivus (szczegóły, strona vivus.pl). Może weryfikować te same dane ale kwotę maksymalnej darmowej pożyczki ma o 500 zł większą czyli 3000 zł. Jest również 61 dni.
Wszystkie podobne znajdują się w oddzielnej sekcji o Feniko.
Wszystkie darmowe są ujęte w rankingu pod adresem:
^ https://www.rocketmoney.pl/pozyczki-online/zadarmo/
Podsumowując
Feniko za pośrednictwem platformy feniko.pl udziela pożyczek i może sprawdzić swoich klientów w bazach BIK, KRD, ERIF, CRIF (czyli Credit Check) oraz w KBIG.
Może też przeprowadzić weryfikację innych danych podanych w kwestionariuszu.