Faraon24 – 101 pożyczek online – jak to działa?

Powstała w 2014 roku porównywarka pożyczek Faraon24 od samego początku stawiała na wielkość swojej bazy danych ofert pożyczek. Obecnie baza ma ponad 100 różnych ofert pożyczek online.

101

Niepisaną zasadą w branży portali pożyczkowych jest to, że nie umieszcza się ofert od firm, które nie wypłacają prowizji za pozyskanie klienta. Spowodowało to dwie sytuacje, z którymi Faraon24 sobie poradził.

Pierwsza to stworzenie systemu, w którym sam produkt, nawet bardzo dobry, nie może się przebić bez opłacania portali opiniotwórczych.

Druga to ograniczanie dostępu do informacji o ofertach, które nie są opłacane za promocję.

Faraon24 rozwiązał to w ten sposób, że zaczął dodawać wszystkie oferty bez względu na relacje biznesowe z pożyczkodawcą, pośrednikiem, bankiem i SKOK’iem.

Jak to działa?

Zestawienia w różnych kategoriach różnią się od siebie. Część ma układ tabeli przesuwnej, część to bardziej praktyczne na urządzeniach mobilnych kafelki.

Ten brak jednolitego schematu na zestawienia korzystających notorycznie z pożyczek może dziwić. Jednak w branży portali pożyczkowych nie stawia się na stałego klienta – czyli odwiedzającego witrynę i klikającego w reklamy – ale na nowego klienta.

Dzieje się tak z uwagi na ogólną charakterystykę pożyczki – jest na ogół potrzebna jednorazowo i przez długi czas nie korzysta się ponownie z takiej usługi.

Użytkownik trafia na konkretną kategorię, która go interesuje i korzysta z jednego rodzaju zestawienia.

Kiedy chcemy mieć jedną wielką czystą listę wszystkich pożyczek online to korzystamy z zestawienia na stronie głównej faraon24.pl. Kiedy chcemy sprawdzić jakie są obecnie bezpłatne szybkie chwilówki to z menu wybieramy odpowiednią kategorię lub po prostu używamy przycisku lupy do wyszukiwania. Kiedy interesuje nas coś bardziej specjalistycznego jak pożyczki dla zadłużonych przez menu trafiamy na już inny rodzaj zestawienia gdzie główne skrzypce grają opinie innych klientów ich oceny w systemie gwiazdek i popularność danej oferty (można sprawdzić ile osób sprawdzało opinie o danej firmie w od momentu jej dodania i ile osób sprawdzało dzisiaj tego danego konkretnego dnia.

Opis działania jest też na stronie faraon24.pl

Opinie

Opinie to druga część działalności Faraon24. Nie są to zwykłe opinie i recenzje jakie dominują na podobnych stronach internetowych. To portal specjalistyczny pozbawiony materiałów sponsorowanych. Opinie koncentrują się głównie na mniej znanych ofertach, które ze względu na swój charakter są szybko oceniane a kiedy potrzeba wydawane są ostrzeżenia.

Czy warto korzystać z pożyczek online przez Faraon24.pl?

Zdecydowanie to największa baza w branży portali pożyczkowych. Obok zwykłych ofert z wypłacanymi prowizjami znajdują się tam oferty mniej znane, nadal nie uczestniczące w systemach promocji. Kluczowe jest też to, że opinie są pochodną faktów a nie pisane na zamówienie zgodnie z zapotrzebowaniem reklamodawców. To wielki plus.

Jest też jeden minus bo strona po prostu odstaje wizualnie od konkurencji. Ten minus wyróżnia Faraon24 i czyni go bardzo rozpoznawalnym ale wszyscy liczą, że z czasem porównywarka zmieni się z larwy z motyla.

Redakcja Faraon24 to dwie osoby: Michał Straus i Norbert Piasecki. Operatorem jest firma Neotis.

Dodaj komentarz