Czy Profi Credit jest dla zadłużonych? Krótka odpowiedź na skomplikowane pytanie.

Pytanie jest skomplikowane przez swoją złożoność. ‘Dla zadłużonych’ – co to znaczy. Pod tym pojęciem kryć może się wiele różnych typów pożyczek i alternatywnych rozwiązań.

Najczęściej chodzi o to, że mamy długi. Długi mogą być różne. 200 zł w BIK lub BIG (czyli w tych wszystkich KRD, ERIF-ach, InfoMonitor-ach, KBIG-ach) to nic. Po prostu jest to ignorowane. Powyżej tej kwoty warunki samej pożyczki mogą zmienić się na bardzo ‘indywidualne’.

Odpowiedź jest twierdząca. TAK – Profi Credit chętnie udzieli kolejnej pożyczki jeśli nie spłacaliśmy wcześniej innych np. kredytów w banku czy też nawet chwilówek.

Grunt to wypłacalność – po zapłacie raty na życie musi zostać jeszcze parę złotych (często dosłownie). Ale grunt może być grząski – chodzi o koszty pożyczki:

RRSO dla 36 miesięcy to 82,76% w ofercie standardowej – dla zadłużonych może być inaczej co znaczy więcej.

Sam Profi Creidt dość oględnie opisuje takie usługi:

^ https://proficredit.pl/blog/czy-pozyczka-online-dostepna-jest-dla-zadluzonych/

Cyt. #1

Skoro wspomnieliśmy o dużej elastyczności, jaką wyróżnia się pożyczka online, wobec osób posiadających inne zadłużenia, warto 

Cyt #2

Pożyczka online to nie tylko krótki czas rozpoznania wniosku czy przekazania klientowi pieniędzy. To także ogromna elastyczność w zakresie grupy osób, jaka może skorzystać z tego produktu. Znajdują się wśród nich również zadłużeni, którzy otrzymują odmowne decyzje kredytowe w bankach.

W skrócie dowiemy się tylko tego, że pożyczkodawcy pozabankowi są o wiele bardziej elastyczni w stosunku do zadłużonych klientów niż banki.

Podobne? Tańsze?

Tylko ciut tańszy jest Supergrosz (zobacz szczegóły, zobacz stronę internetową). Podobnie AASA Polska (zobacz szczegóły, zobacz stronę internetową).

Profi Credit na blogu też pisze o kosztach szybkich pożyczek:

^ https://proficredit.pl/blog/czy-szybka-pozyczka-zawsze-jest-droga/

i jak czytamy:

Kluczową rolę w kontekście kosztów, z jakimi łączy się szybka pożyczka, jest tak zwana rzeczywista roczna stopa oprocentowania, określana najczęściej skrótem – RRSO. 

…a akurat RRSO Profi Credit ma raczej wysokie.

warto przypomnieć, że Profi Credit było ‘karane’ za jakby to delikatnie ująć… ‘nieuczciwe praktyki’:

^ https://www.pb.pl/4-mln-zl-kary-dla-profi-credit-polska-1105815

także jak podaje Puls Biznesu jedna pożyczka pączkowała w następną a w finansach nie ma zasady, że stały klient ma taniej – co to to nie.

i cytat od prezesa UOKiK:

„Za bezprawne, sprzeczne z dobrymi obyczajami i naruszające obowiązki informacyjne działania nałożyłem na Profi Credit Polska karę ponad 4 mln zł oraz zobowiązałem ją do usunięcia skutków zakwestionowanych praktyk.

od siebie dodam, że 4 miliony złotych kary dla giganta rynku finansowego to jak klaps w dłonie od złej nauczycielki.

Pamiętaj o ryzyku

Opinie są bardzo często negatywne:

^ https://www.czerwona-skarbonka.pl/profi-credit-opinie-pozyczka-do-25-000-zlotych/ – wskazanie ogóle, że to najgorsza firma;

^ https://pozyczkowy-portal.pl/opinie-o-pozyczkach/profi-credit/ – mówią wprost, że to złodziejstwo;

https://erppolska.pl/pozyczki/proficredit/ – opinie wyglądają na zlecone przez Profi Credit, wygląda jak schemat z szeptanego marketingu;

^ https://pozyczkaportal.pl/pozyczki/profi-credit/ – jak wyżej, wygląda na trollowanie;

^ https://chwilowo.pl/opinie/profi-credit-pozyczki/ – całkiem merytoryczne opinie, negatywy są uzasadnione;

Im droższa pożyczka tym większe ryzyko pętli kredytowej. Profi Credit to górna półka jeśli chodzi o cenę ale niska półka jeśli chodzi o opinie

Mogą też być pożyczki pozabankowe oddłużeniowe:

^ https://www.lendon.pl/pozyczki-lendon/pozyczki/pozyczki-oddluzeniowe – tak ogólnie ‘podpórka’ pod resztę strony (pisałem już wcześniej dlaczego LendOn się nie opłaca)

^ https://conectum.pl/kredyty-pozyczki-oddluzeniowe/ – krótko i w temacie, podoba mi się forma treści z dzieleniem na etapy;

^ https://www.aasapolska.pl/blog/jak-oszczedzac-8/pozyczki-oddluzeniowe-co-to-jest – tu jest dość sensownie i przez to warto wspomnieć o konsolidacji. Ta bankowa jest nawet tania, wyjdzie w granicach RRSO 20% dla jednego roku i może sięgnąć tak niskiego pułapu jak 8% (są SKOK-i, które nawet niżej schodzą). Ale pozabankowa konsolidacja to często praktycznie podwojenie wysokości długu i potrojenie długości okresu. Przez co konsolidacja jest krótkotrwałą iluzją;

^ http://eliteo.com.pl/kredyty-oddluzeniowe/ – może się przydać jak ktoś prowadzi firmę;

^ https://www.finansowysupermarket.pl/artykul-pozyczki-oddluzeniowe-co-to-takiego-2441657 – rekord w bzdurach, trąci już spamem;

^ https://habzafinanse.com.pl/kredyt-oddluzeniowy/ – to ciekawe ale od strony praktycznej – jeśli konsolidacja np. paru chwilówek uda się w SKOK-u (bo one konsolidują chętnie takie sprawy) to oprócz kosztu konsolidacji płaconemu konsolidującej firmie płacimy jeszcze 20% od całej wartości nowego kredytu dla Habzy; Są pośrednicy tańsi, drożsi. Ten jest po prostu diabelsko drogi.

1 komentarz do “Czy Profi Credit jest dla zadłużonych? Krótka odpowiedź na skomplikowane pytanie.”

Dodaj komentarz