Pożyczki bez zaświadczeń 4 marzec 2024

przygotował: Wojciech Rocket

1 ryza papieru A4 wykorzystywanego do druku to 50 kartek a pożyczki bez zaświadczeń nie potrzebują kartek. 1 ścięte drzewo to równowartość 12 ryz. Drzewo nadające się do przerobienia na papier musi rosnąć co najmniej 8 lat. Każde duże drzewo potrzebuje dziennie od 200 do 400 litrów wody. Wyprodukowanie 1 kg papieru to dodatkowe 250 litrów wody. Waga jednej kartki A4 o gramaturze 80g/m2 to od 3,5 do 4,7 g.

Pożyczki bez zaświadczeńZarówno z ekologicznego punktu widzenia jak i dla pożyczających przez internet procedura bez papierowych zaświadczeń jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Najbardziej ekologiczne pod względem zużywania zasobów naturalnych są pożyczki pozabankowe. Banki sukcesywnie dołączają do proekologicznych zachowań.

Pożyczki bez zaświadczeń bez BIK

Pożyczki stricte bez sprawdzania BIK to rzadkość w branży. Tylko kilka firm się tym zajmuje. Inną sytuacją jest akceptacja BIK, firm spełniających takie warunki jest więcej.

SmartpożyczkaNetcreditSupergroszProfimoAASA PolskaCashmeyMoney Run
atuty:
pierwsza darmowa
do 1200 zł za 0%
atuty:
pierwsza darmowa
do 1500 zł za 0%
atuty:
nawet bez konta
bankowego
atuty:
z niską zdolnością
kredytową
atuty:
nawet bez konta
bankowego
atuty:
pośrednik znajdzie
korzystną ofertę
atuty:
pod zastaw
nieruchomości
dla firm
kwoty:
200 - 10 000 zł
kwoty:
1000 - 5000 zł
kwoty:
1000 - 15 000 zł
kwoty:
1500 - 4 000 zł
kwoty:
200 - 10 000 zł
kwoty:
1000 - 60 000 zł
kwoty:
10 000 - 10 mln zł
terminy:
30 + 30 dni
terminy:
30 + 30 dni
terminy:
1 - 50 miesięcy
terminy:
1 - 18 miesięcy
terminy:
1 - 36 miesięcy
terminy:
6 - 60 miesięcy
terminy:
12 - 24 miesięcy
szczegóły >szczegóły >szczegóły >-szczegóły >szczegóły >-

Jest to wyciąg z rankingu pożyczek pozabankowych, dokładnie z sekcji ‘BEZ BIK, BEZ BAZ’‘.

Pożyczki bez zaświadczeń bez BIK

Smart Pożyczka bez zaświadczeń bez BIK

Pożyczkodawca w ogóle nie wysyła zapytania o historię kredytową i scoring BIK. Dzięki stałe promocji z regulamine ‘pierwsza za darmo’ jest to jedna z najczęściej wybierana pożyczka krótkoterminowa właśnie w przypadku problemów ze złą historią kredytową.

Według regulaminu ‘pierwsza za darmo’ klient może wnioskować o 1200 zł. RRSO w przypadku dotrzymania zapisów regulaminu wynosi 0,00% co przekładać będzie się na całkowity koszt 0,00%.

W przypadku kiedy nie zostaną dotrzymane warunki regulaminu czyli przekroczony zostanie termin spłaty 30 dni RRSO wyniesie 513,92% co daje RSO na 30 dni ≈ 16% (w tym prowizja 15,49% oraz stopa oprocentowania 7,2% – stan na marzec 2024). Te 16% oznacza, że każde pożyczone 100 zł obarczone jest kosztem ≈ 16 zł, 200 zł ≈ 32 zł, 1000 zł ≈ 160 zł itd.

Netcredit bez zaświadczeń bez względu na BIK

Netcredit według swojego formularza informacyjnego może zweryfikować przeszłość kredytową w BIK ale może ją zaakceptować.

Mamy tu regulamin ‘pierwsza za darmo’ z kwotą 1500 zł na 30 dni a koszty są prawie identyczne jak w Smart Pożyczka i innych chwilówkach czyli RSO ≈ 16% (stan na marzec 2024).

Dodatkowym atutem Netcredit jest obecność na platformie dwóch firm pożyczkowych dzięki czemu szansę na skuteczne procedowanie bez BIK zwiększają się dwukrotnie.

Supergrosz bez zaświadczeń z akceptacją BIK z komornikiem

Jest to pożyczka na raty długoterminowa. Jej koszty są znacznie wyższe od konkurencyjnych pożyczkodawców natomiast w zamian otrzymujemy bardzo elastyczny model badania zdolności do spłaty.

Wśród pożyczek pozabankowych bez BIK jest to najczęściej wybierana marka nawet pomimo wysokiego kosztu.

Cechą wyróżniającą jest możliwość skorzystania z oferty bez posiadania konta bankowego lub po prostu bez jego udziału. Ta opcja jest niestety często wykorzystywana przez klientów po prawomocnym nakazie zapłaty przekazanym do egzekucji przez komornika.

Standardowa oferta opiewa na maksymalnie 15 000 zł z okresem na spłatę 50 miesięcy. Przy maksymalnym okresie RRSO wyniesie 55,93%, w tym prowizja 79,56% oraz stopa oprocentowania 7,2% według stanu na marzec 2024.

Profimo 18 rat miesięcznych bez zaświadczeń z aprobatą złego BIK-u

Kielecka marka pożyczek pozabankowych postawiła na prostotę co w przypadku szybkich kredytów nie zawsze się udaje. Udało się. Warunki są proste: 15 lub 18 rat miesięcznych, kwota od 1500 do 4000 zł.

Nie udało się tylko z RRSO ponieważ to jest bardzo wysokie bo od 84% do 95,5%. Prowizja to 47,99% (stan na marzec 2024). Wysoka cena wynika z aprobaty złego BIK-u.

AASA Polska ze zgodą na niską zdolność kredytową bez zaświadczenia o dochodach z komornikiem

Asortyment AASA Polska mógłby stać na jednej półce z Supergrosz-em. Są do siebie bardzo podobni pod względem warunków kwoty, kosztów. Jest też czek GIRO czyli możliwość skorzystania z oferty bez konta bankowego wykorzystywana przez wnioskodawców z zajęciem komorniczym.

Prowizja od 88,80%, RRSO od 58,13% do 64,13% (stan na marzec 2024). Górne widełki okresu zamykają się na terminie 36 miesięcy i nie może on być zmieniony na etapie wypełniania formularza. Wcześniejsza, samodzielna spłata może tylko ten okres skrócić.

Cashmey pośrednik pozbawiony zaświadczeń o zarobkach z dużą ilością partnerów

Lista partnerów Cashmey jest długa co przekłada się na wysoką przyznawalność. Mało znane firmy, które nie sprzedają pożyczek bezpośrednio to m.in. Akredo Sp. z o. o., Aviva sp. z o.o., Axcess Financial Poland Sp. z o.o, Capital Service S.A., CK INVESTMENTS Sp. z o.o., Górnośląskie Towarzystwo Finansowe Sp. z o.o, Midway lnvest Sp. z o.o, Optima Sp. z o.o., Primus Finance Sp. z o.o., etc (zobacz pełną listę partnerów Cashmey).

Za sprawą kilometrowej listy pożyczkodawców i innych pośredników Cashmey zyskał miano pożyczki wysoce przyznawalnej dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online.

Money Run pod zastaw nieruchomości afirmuje negatywny scoring BIK

Tylko dla posiadaczy nieruchomości nie obarczonych wpisem w dziale IV księgi wieczystej. Nieruchomość musi być wolna od zabezpieczeń na rzecz innych podmiotów.

Oferta stricte dla przedsiębiorców wymagających dodatkowego finansowania w okolicznościach skomplikowanej płynności finansowej.

Skuteczność jest wysoka a koszty proporcjonalne do charakteru usługi. Prywatna pożyczka może opiewać na kwotę do 100 mln zł.

Izabela Drożdż o usuwaniu danych z BIK

Izabela Drożdż (LinkedIn) jest radcą prawnym, która porzuciła zawód dla programowania. Od strony prawno formalnej opowiada o możliwościach usuwania danych z BIK.

Z jej nagrania dowiadujemy się nie tylko czym jest samo Biuro Informacji Kredytowej i czym się zajmuje ale również o prawnych aspektach i możliwościach usunięcia negatywnych danych o historii kredytowej.

Kamil Dyrtkowski o możliwości otrzymania kredytu bez BIK

Nagranie #1

Temat nagrania: jak dostać kredyt z wpisamiw w BIK i bazach BIG.

Nagranie #2

Pożyczka w Spółkdzielczej Kasie Oszczędnościowo Kredytowej ze złym BIK-iem

Nagranie #3

O kredytach dla tych, którym banki odmawiają.

Kamil Dyrtkowski (LinkedIn) pomaga znaleźć kredyt na oświadczenie o dochodach. Zajmuje się trudnymi kredytami, konsolidacją chwilówek, pomocą w ‘wyprostowaniu’ zdolności kredytowej.

Jego filmy pomogą jeszcze bardziej wdrożyć się w tematykę związaną z pożyczkami bez zaświadczeń bez BIK.

Marcin Kokoszka o czyszczeniu BIK

Marcin Kokoszka (LinkedIn) jest doradcą biznesowym. Jego wiedza na temat jak działają systemy bankowe i pożyczkodawcy pomoże poszerzyć wiedzę szczególnie na temat prawnych możliwości czyszczenia BIK.

Prowadzi własną stroną internetową pod adresem https://marcinkokoszka.com/.

Jest właścicielem Kancelarii Prawnej eMediator Legal (strona www: https://emediatorlegal.pl/.

Jego publikacja o upadłości konsumenckiej jest jednym z lepszych opracowań na ten temat: https://emediatorlegal.pl/upadlosc-konsumencka-co-gdzie-kiedy/

Pożyczka bez konta bankowego

Kluczem jest czek GIRO. Wydają go dwie marki pozabankowe. Pierwsza marka to Supergrosz, druga AASA Polska. GIRO służy do odbioru przyznanej w ramach umowy pożyczkowej gotówki w placówce Poczty Polskiej S.A.

SupergroszProvident
atuty:
nawet bez konta
bankowego
atuty:
nawet bez konta
bankowego
kwoty:
1000 - 15 000 zł
kwoty:
200 - 10 000 zł
terminy:
1 - 50 miesięcy
terminy:
1 - 36 miesięcy
szczegóły >szczegóły >

Jak działa czek GIRO pozwalający wziąć pożyczkę bez konta bankowego?

Wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty oraz kod czeku GIRO. Pracownik banku weryfikuje tożsamość i wypłaca gotówkę.

W placówce pocztowej kierujemy się do ‘okienka’ Banku Pocztowego. Weryfikacja jest szybka. Odbiór gotówki kwitujemy własnoręcznym podpisem.

Skorzystanie z usługi GIRO jest odpłatne i kosztuje 13,00 zł (stan na wpdts-month-name] 2024).

Opracowania dotyczące czeku giro na portalach branżowych:

^ https://www.aasapolska.pl/blog/jak-oszczedzac-8/pozyczka-z-czekiem-giro

^ https://ratado.pl/blog/czek-giro

^ https://szybkagotowka.pl/Wiki/czek-giro

^ https://www.zadluzenia.com/czek-giro/

^ https://www.17bankow.com/chwilowki/artykul/741/co-to-jest-czek-giro

^ https://wnioskomat.com/blog/czym-jest-czek-giro

^ https://pozyczkaportal.pl/czek-giro/

^ https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-na-czek-giro/

^ https://darmopozyczka.pl/czek-giro-sposob-na-pozyczke-bez-konta-w-banku/

^ https://www.comperia.pl/31962-czek-giro-co-to-jest-i-jak-dziala

Pożyczki bez zaświadczeń dla bezrobotnych

Osoba bezrobotna z natury rzeczy nie może legitymować się zaświadczeniem o zarobkach od pracodawcy. Nie oznacza to jednak, że nie może posiadać dochodu, nawet stałego.

Z formalnego punktu widzenia bezrobotny to osoba nie pracująca oraz nie wykonująca pracy zarobkowej. Pojęcie bezrobotnego często mylone jest z osobą zarejestrowaną w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. Są to dwa różne pojęcia.

W Urzędzie Pracy może zarejestrować się jako bezrobotna osoba tylko ktoś kto w ogóle nie wykonuje żadnej pracy zarobkowej. Dla przykładu wynajmując komuś mieszkanie nie jest się osobą bezrobotną ponieważ otrzymuje się za to wynagrodzenie a pracą jest chociażby sam fakt pobierania należności z tytułu wynajmu.

Identyczna sytuacja jest w przypadku osób wydzierżawiających np. działkę, powierzchnię reklamową (np. baner reklamowy na własnym płocie).

Szczegółowe omówienie zagadnień związanych z osobą bezrobotną znajduje się na stronach:

^ https://www.gov.pl/web/rodzina/bezrobotni-w-urzedzie-pracy-odpowiedzi-na-najwazniejsze-pytania

^ https://mfiles.pl/pl/index.php/Bezrobotny

^ https://www.infor.pl/prawo/bezrobotny/status-bezrobotnego/297182,Kto-moze-byc-bezrobotnym.html

^ https://kruczek.pl/bezrobotny-bezrobocie/

Czy bezrobotny może ubiegać się o pożyczkę?

Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Kluczem jest zdolność kredytowa a ta wiąże się z regularnym dochodem. Dochód jest potrzebny do spłaty pożyczki, co comiesięcznej (lub co tygodniowej w niektórych przypadkach) płatności rat.

Co musi i czego nie musi bezrobotny aby skutecznie wnioskować o pożyczkę?

Musi:

 • posiadać stały regularny dochód przez co najmniej ostatnie 3 miesiące
 • musi złożyć prawnie wiążące oświadczenie o dochodach

Nie musi:

 • przedstawiać zaświadczenia o dochodach
 • przedstawiać zaświadczenie o zatrudnieniu
 • przedstawiać zaświadczenia z ZUS, US, KRUS, etc

Jakie dochody akceptują pożyczkodawcy?

Rodzaje akceptowalnych dochodów przy pożyczce bez zaświadczeń

 • umowa o pracę na czas nieokreślony,
 • umowa o pracę na czas określony,
 • umowa zlecenie,
 • umowa o dzieło,
 • umowa cywilno-prawna,
 • umowa uaktywniająca,
 • dochody z najmu (inaczej wynajmu),
 • dochody z dzierżawy (np. miejsca reklamowego, gruntu rolnego, działki komercyjnej),
 • dochody gospodyni domowej,
 • dochody freelancerów,
 • dochody z tytułu mianowania,
 • dochody z tytułu powołania,
 • dochody z tytułu wyboru,
 • dochody ze spółdzielczej umowy o pracę,
 • tantiemy (np. z ZAIKS),
 • kontrakt B2B,
 • kontrakt służb mundurowych,
 • kontrakt menadżerski,
 • przychody kapitałowe (PIT-8C),
 • przychody wypłacone po śmierci członka OFE,
 • świadczenie rodzinne i alimenty,
 • świadczenie rentowe,
 • świadczenie emerytalne,
 • zasiłek przedemerytalny,
 • działalność gospodarcza (działalność pozarolnicza, PIT, jeśli e-PIT to z UPO)
 • działalność rolnicza,
 • zarobki w trakcie studiów (np. praca dorywcza),
 • stypendium studentów,
 • stypendium doktorantów,
 • stypendium Rektora,
 • stypendium dla osób niepełnosprawnych,
 • stypendium socjalne,
 • zapomoga,
 • zasiłek rodzinny,
 • zasiłek pielęgnacyjny,
 • zasiłek opiekuńczy,
 • zasiłek macierzyński,
 • zasiłek tacierzyński,
 • zasiłek opiekuna osoby niepełnosprawnej,
 • świadczenie dla osób samotnie wychowujących dzieci,
 • dochód zagraniczne z działalności wykonywanej osobiście przelewane na konto w banku w Polsce,
 • świadczenie 500+ (nie dotyczy banków oraz SKOK).

Kto może wziąć pożyczkę bez zaświadczeń?

Ogólne zasady

O pożyczkę bez zaświadczeń może starać się osoba fizyczna, osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, członek zarządu spółki. Ważne aby posiadać zdolność do czynności cywilno – prawnych. Nie wyklucza się nawet osób pozostających w aresztach śledczych i zakładach karnych, które nie mają ograniczonego dostępu do swojego konta bankowego, mają dostęp do internetu i zdolność do czynności cywilno prawnych. Przy wydawaniu decyzji brane są pod uwagę wpisy w BIK, w BIG oraz Credit Check.

Scoring BIK jest ważny

Część pożyczkodawców nie weryfikuje swoich klientów w bazach Biura Informacji Kredytowej (w skrócie BIK), które gromadzi, przetwarza i udostępnia dane dotyczące historii kredytowej (banki, SKOK-i, większość pozabankowych instytucji pożyczkowych, firmy leasingowe, firmy faktoringowe). Legitymując się niską oceną punktową BIK trzeba liczyć się z małą ilością dostępnych ofert oraz z możliwością zaproponowania innych, wyższych warunków dotyczących kosztów (wyższa prowizja lub opłata przygotowawcza).

Ewidencja BIG jest ważna

Biura Informacji Gospodarczej (w skrócie BIG) mają za zadanie gromadzić, przetwarzać oraz udostępniać dane o nieuregulowanych płatnościach. Najczęściej są to długi wynikające z nieopłaconych faktur, rachunków, nie wywiązaniu się z umów cywilno-prawnych (najczęściej chwilówki i inne pożyczki pozabankowe).

Firmy prowadzące działalność BIG nazywane są wywiadowniami gospodarczymi, są to:

Credit Check – platforma wymiany informacji branży pożyczkowej

Credit Check gromadzi, przetwarza i udostępnia dane o pożyczkach pozabankowych. W tym przedsięwzięciu uczestniczą pozabankowe instytucje pożyczkowe oraz firmy windykacyjne i zarządzające wierzytelnościami. Służy do szybkiej weryfikacji historii kredytowej innej niż w BIK. Nazywa się to historią kredytową ponieważ każda pożyczka jest kredytem (ale nie każdy kredyt pożyczką).

Pełna lista uczestników przedsięwzięcia znajduje pod adresem: https://www.credit-check.pl/uczestnicy/

Jakie warunki należy spełnić

W kwestionariuszu pożyczkowym nie ma potrzeby załączać żadnego zaświadczenia czy to w formie pliku PDF czy w formie skanu lub fotografii dokumentu. Może pojawić się opcja przesłania pliku PDF z wyciągiem z konta zawierającym dane o przelewach przychodzących za ostatnie od 1 do 3 miesięcy.

 • zdolność do czynności cywilno-prawnych,
 • pełnoletność faktyczna minimum 18 lat (niektórzy pozabankowi pożyczkodawcy ustalają węższe ramy wiekowe, często od 20 lat),
 • pełnoletność ustawowa 16 -17 lat nie jest akceptowalna,
 • wypełnienie kwestionariusza osobowego
  • imię i nazwisko,
  • adres pobytu stałego (nie musi to być adres zameldowania),
  • numer i seria dowodu osobistego,
  • numer PESEL,
  • adres e-mail,
  • numer własnego telefonu komórkowego,
  • numer konta bankowego (nie dotyczy czeków GIRO z odbiorem pożyczki w placówce Poczty Polskiej S.A.),
  • oświadczenie, że nie jest się osobą PEP (osoba zajmująca eksponowane stanowiska polityczne),
 • wypełnienie kwestionariusza finansowego
  • oświadczenie o dochodach (średnio miesięczne netto),
  • oświadczenie o źródłach dochodów,
  • ewentualne podanie danych pracodawcy (możliwa weryfikacja telefoniczna).
Jakie warunki należy spełnić aby skutecznie wnioskować o pożyczkę bez zaświadczeń?

Ciekawostka: portal Facebook uniemożliwia wyświetlanie reklam firm, które zawężają ramy wiekowe swoich klientów na podstawie antydyskryminacyjnych ze względu na wiek zapisów w regulaminie.

Jak wybrać pożyczkę bez zaświadczeń na oświadczenie?

Po pierwsze: korzystamy z pewnego źródła. Może to być ranking pożyczek za darmo oraz ranking pożyczek pozabankowych. Znajdują się w nich tylko sprawdzone oferty z dokładnymi wyliczeniami ile kosztuje. Znajdują się też tam porównania kosztów – wskazanie najtańszej oraz nominalna różnica w wysokości raty oraz całkowitym koszcie w relacji do najtańszej.

Po drugie: sprawdzamy przykład reprezentatywny. Przeważnie znajduje się on w dolnej części witryny pożyczkodawcy. Jest to ważne z powodu, że przykład reprezentatywny wyznaczany musi być zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim. Przepisy tej ustawy stanowią, że ma on zostać wyznaczony dla co najmniej 2/3 umów danego rodzaju, które pożyczkodawca zamierza zawrzeć ze swoimi klientami.

Po trzecie: nie podejmujemy decyzji pochopnie. Wypełnienie kwestionariusza online do niczego nie zobowiązuje. Jeśli ostateczne warunki będą inne niż się spodziewaliśmy na naszą niekorzyść nie musimy akceptować umowy. Możemy szukać dalej. Na składanie wniosków na ten sam rodzaj produktu finansowego mamy 14 dni bez uszczerbku na scoringu BIK.

Oświadczenie a zaświadczenie – podobieństwa i różnice

Zaświadczenie jest zawsze w formie dokumentu. Musi być podpisane przez osobę je wystawiającą (najczęściej pracodawca, księgowy, pracownik działu kadr). Oświadczenie to deklaracja dochodów i przeważnie nie są one rewidowane.

Podobieństwa

 • wskazanie dochodów netto po wszystkich potrąceniach (np. ZUS, US, alimenty, zajęcie komornicze, etc.),
 • dane do badania zdolności kredytowej wyznaczającej maksymalną kwotę i dostępny okres spłaty.

Różnice

 • zaświadczenie jest w formie dokumentu załączanego do wniosku,
 • oświadczenie jest w formie elektronicznej pisemnej poprzez wypełnienie pola ‘dochód netto’,

Weryfikacja wnioskodawcy a pożyczka bez zaświadczeń

Najczęściej spotykaną metodą weryfikacji tożsamości jest przelew groszowy (0,01 zł). Polega on na wykonaniu mikro-przelewu z własnego konta bankowego na konto bankowe pożyczkodawcy. W ten sposób następuje korelacja danych nadawcy przelewu z danymi w wypełnionym kwestionariuszu. Poza przelewem groszowym można spotkać przelew złotówkowy (1,00 zł).

Inna metodą weryfikacji jest weryfikacja poprzez automatyczne logowanie do konta wnioskodawcy. Polega ona na udostępnieniu danych właściciela konta bankowego specjalnej aplikacji. Podczas takiej weryfikacji możliwa jest też weryfikacja dochodów na podstawie przelewów przychodzących. Zwykle za okres od 1 do 3 miesięcy wstecz. Aplikacje te to: Instantor, Kontomatik, GroszConnect.

Możliwa jest też weryfikacja manualna za okazaniem dowodu osobistego w placówce Poczty Polskiej S.A. Dotyczy to pożyczek z wypłatą na podstawie czeku GIRO (dotyczy marek Supergrosz oraz AASA Polska).

Chwilówka a pożyczka długoterminowa bez zaświadczeń

Wszystkie chwilówki oferowane w Polsce realizowane są bez wymagania załączania zaświadczenia o dochodach. Wymóg taki może pojawić się przy pożyczkach długoterminowych (inaczej ratalnych lub na raty; raty mogą być miesięczne lub tygodniowe).

Chwilówka to mała kwota, część z nich dla nowego klienta, który wcześniej nie miał umowy z daną firmą jako ‘darmowa’ według regulaminu ‘pierwsza za darmo’. Kwoty darmowych zamykają się w przedziale od 100 do 5000 zł, płatnych do 10 000 zł. Okres chwilówki to od 1 do 61 dni. Wyjątkiem są chwilówki ratalne z okresem spłaty do 90 dni (np. oferta na zaplo.pl).

Chwilówki bez zaświadczeń o dochodach

Chwilówki dzielą się na dwie główne grupy. Pierwszą grupę wypełniają chwilówki darmowe. Drugą płatne.

Dalej można wyróżnić dodatkowo chwilówki długoterminowe z okresem spłaty ponad 30 dni, zazwyczaj 61 lub 90 dni.

Najważniejsi przedstawiciele tych grup to:

Grupa I – chwilówki darmowe

SmartpożyczkaNetcreditFenikoKukiWandooVivus
pierwsza pożyczka:
bezpłatna
do 1200 zł
30 dni
pierwsza pożyczka:
bezpłatna
do 1500 zł
30 dni
pierwsza pożyczka:
bezpłatna
do 2500 zł
61 dni
pierwsza pożyczka:
bezpłatna
3000-5000 zł
30 dni
pierwsza pożyczka:
bezpłatna
do 1000 zł
30 dni
pierwsza pożyczka:
bezpłatna
do 3000 zł
61 dni
bez BIK?
TAK
bez BIK?
TAK
bez BIK?
NIE
bez BIK?
NIE
bez BIK?
TAK
bez BIK?
TAK
bez zaświadczń:
TAK
bez zaświadczń:
TAK
bez zaświadczń:
TAK
bez zaświadczń:
TAK
bez zaświadczń:
TAK
bez zaświadczń:
TAK
RRSO:
od 0%
RRSO:
od 0%
RRSO:
od 0%
RRSO:
od 0%
RRSO:
od 0%
RRSO:
od 0%
szczegóły >szczegóły >szczegóły >szczegóły >szczegóły >szczegóły >

>>> tabela kosztów i prowizji z regulaminem “pierwsza za darmo”.

Grupa II – chwilówki płatne

Grupa druga obejmuje wszystkie marki pożyczek bardzo krótkoterminowych, które nie posiadają regulaminów ‘pierwsza za darmo’. Nadal są bez zaświadczeń o dochodach. Ich koszt kształtuje się w widełkach od ≈400% do ≈515% co przekłada się na miesięczne RSO za 30 dni w widełkach od ≈13% do ≈16%.

Do najbardziej rozpoznawalnych marek chwilówek płatnych należą:

 • lendon.pl (30 + 30 dni)
 • viasms.pl (61 dni)
 • miloan.pl (30 + 30 dni, szczegóły)

>>> tabela kosztów i prowizji bez regulaminu “pierwsza za darmo”.

Jak darmowa chwilówka działa?

System, według którego darmowa chwilówka funkcjonuje jest bardzo prosty. Opiera się na następujących założeniach:

 • nowy klient pożycza i zwraca dokładnie taką samą sumę pieniędzy
 • przekroczenie terminu spłaty kasuje załącznik z regulaminem ‘pierwsza za darmo’
 • po skasowaniu promocji chwilówka staje się płatną od samego początku
 • w przypadku terminowej spłaty, kiedy klient nie ponosi kosztu, pożyczkodawca zyskuje usatysfakcjonowanego klienta, który może polecać usługę dalej
 • w przypadku nieterminowej spłaty, kiedy klient ponosi pełny koszt, pożyczkodawca otrzymuje wynagrodzenie
 • pożyczkodawca może zaproponować klientowi płatne przedłużenie terminu spłaty

W każdym przypadku, czy to dochowania czy nie dochowania warunków regulaminu pożyczkodawca zyskuje. Dlatego z biznesowego punktu widzenia taki model sprzedaży jest opłacalny.

Ważnym elementem jest możliwość zaproponowania klientowi płatne przedłużenie terminu na spłatę. Polega to na obciążeniu klienta ponownie kosztem takim samym jak w odpowiedniku płatnej chwilówki (tak samo jak po kasacji promocji).

Jak płatna chwilówka działa?

Zasady funkcjonowania płatnych chwilówek poza możliwością skorzystania przez nowego klienta z promocji z regulaminem ‘pierwsza za darmo’ są identyczne jak w przypadku darmowych chwilówek:

 • klient od początku ponosi pełny koszt pożyczenia pieniędzy
 • pożyczkodawca może zaproponować odpłatne przedłużenie terminu spłaty

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Dochód to podstawowy wymóg przy ubieganiu się pożyczkę. Jest obligatoryjnie wymagalny nawet przy pożyczkach krótkoterminowych (chwilówki).

Dochód nie zawsze jest rejestrowany, część osób po prostu pracuje ‘na czarno’. Jest to tak zwana ‘szara strefa’. Osoby tanie nie są wykluczone z możliwości skorzystania z usług finansowych dzięki pożyczce bez zaświadczeń o dochodach.

Jak to działa? Działa to na zasadzie oświadczenia o dochodach. Deklarujemy na etapie składania wniosku swoje dochody.

Problem może pojawić się w sytuacji weryfikacji dochodów. Część firm pozabankowych podejmuje kroki celem weryfikacji oświadczania. Dotyczy to dużych pożyczek. Duża pożyczka pozabankowa zaczyna się od kwoty średnio 10 000 zł.

Czym jest zaświadczenie o dochodach?

Może być w formie papierowej tradycyjnej, w formie pliku PDF (lub w innym formacie np. Word .doc czy Open Office .odt – w formacie Read Only czyli tylko do odczytu).

Zaświadczenie może być od pracodawcy w przypadku osób zatrudnionych na podstawie różnych umów (o pracę, zlecenie, o dzieło), w formie wyciągu z konta bankowego w przypadku osób fizycznych, przedsiębiorców, w formie formularza PIT z Urzędy Skarbowego zawierającego dane o dochodach z rok poprzedzający. Dla e-deklaracji wymagane będzie przedłożenie PIT z UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru).

Pożyczki bez weryfikacji zaświadczenia o dochodach

Przeciwko procedurze weryfikacji zaświadczenia o dochodach u pracodawcy stoją przepisy RODO oraz ustawa o Ochronie Danych Osobowych w całej rozciągłości.

Pracodawcy nie zawsze znają te przepisy. Trzeba mieć to na uwadze podczas wypełniania wniosku pożyczkowego. Niektóre firmy pożyczkowe wymagają podania danych pracodawcy. Mogą te dane wykorzystywać podczas prób weryfikacji.

UODO czyli Urząd Ochrony Danych Osobowych nie odnotowuje jednak przypadków, w których klienci instytucji pożyczkowych zgłaszali by łamanie swoich praw przez pracodawców.

Pożyczki bez zaświadczeń o zatrudnieniu

Z uwagi na to, że dochody nie muszą wynikać z zatrudnienia, może to być np. dochód z najmu, tantiemy dla twórców, dywidendy, stypendia, etc.

Dla pożyczkodawcy najważniejszy jest fakt samego uzyskiwania dochodów niemniej jednak często w kwestionariuszach wniosków pożyczkowych pojawia się pole, w którym należy podać dane pracodawcy, który zatrudnia wnioskodawcę.

Czym jest zaświadczenie o zatrudnieniu?

Zaświadczenie o dochodach łączone jest zaświadczeniem o dochodach. Są to dwa rożne zaświadczenia ale mogą być zawarte na tym samym dokumencie.

Zaświadczenia o zatrudnieniu wydaje pracodawca. Podaje okres obowiązywania umowy. Sytuacja jest prosta w przypadku umowy o pracę na czas nie określony. Jest to najbardziej preferowana forma zatrudnienia przez pożyczkodawców. Umowa zlecenie ma niższy statut z uwagi na możliwość jej natychmiastowego zakończenia. Umowa zlecenie co do zasady odnawia się każdego kolejnego dnia.

Pożyczki bez weryfikacji zatrudnienia

Niektórzy pożyczkodawcy weryfikują deklarowane w kwestionariuszu zatrudnienie. Polega to na wykonaniu telefonu do pracodawcy zatrudniającego wnioskodawcę. W ten sposób weryfikuje się czy faktycznie dana osoba jest zatrudniona w podanej firmie.

Weryfikacja telefoniczna zatrudnienia najczęściej łączona jest z weryfikacją oświadczonych dochodów.

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach i o zatrudnieniu

Zaświadczenie o dochodach może być oddzielnym zaświadczeniem niż zaświadczenie o zatrudnieniu. Najczęściej jednak występuje na jednym druku. Jest to bardziej przyjazne dla ziemi z ekologicznego punktu widzenia. Mniej papieru równa się mniej ściętych drzew.

Zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach. Przekreślone symbolizuje procedurę bez zaświadczeń.

Lepszą sytuacją jest brak zaświadczeń w ogóle. Zamiast ścinać drzewa wykorzystuje się pamięci masowe. Przetwarzane wprawdzie pozostawiają po sobie ślad węglowy poprzez chociażby zużycie prądu, do którego produkcji w Polsce spala się w głównej mierze węgiel kamienny wydobywany spod ziemi.

Dlaczego bez zaświadczeń o dochodach i o zatrudnieniu jest takie ważne?

Na zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu podaje się:

 • miejsce zatrudnienia,
 • rodzaj umowy,
 • rodzaj okresu zawarcia (czas określony, nieokreślony, inny),
 • okres, na który zawarta została umowa od daty rozpoczęcia do daty zakończenia,
 • stanowisko,
 • średnie miesięczne wynagrodzenie brutto za wymagany przez pożyczkodawcę okres (typowo za ostatnie 3 miesiące),
 • czy wynagrodzenie podlega zajęciu, jeśli tak to w jakiej kwocie,
 • jeśli wynagrodzenie podlega zajęciu to z jakiego tytułu (komornik, alimenty, inne),
 • czy pracownik znajduje się w okresie rozwiązania lub wypowiedzenia umowy

W zależności od pożyczkodawcy wymagania co do danych zawartych na zaświadczeniu mogą być różne.

Pożyczka bez wydrukowanych zaświadczeń to nie tylko ekologia, oszczędność papieru, drzew i wody. To oszczędność czasu. To ochrona prywatności. Taki rodzaj pożyczki inaczej nazywany jest pożyczką na dowód.

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń

Wszystkie pożyczki bez zaświadczeń są udzielane na podstawie dowodu osobistego. Nie oznacza to jednak, że sam dowód wystarczy. Jest to bardziej skrót myślowy niż faktyczny opis procedury. Wymagane jest zawsze oświadczenie o dochodach a nawet poświadczenie dochodów wyciągiem z konta bankowego.

Pożyczki na dowód na portalach branżowych

Portale branżowe publikują listy ofert pożyczek pozabankowych, które według skrótu myślowego są udzielane na dowód osobisty. Nie jest to jednak do końca prawdą.

Oświadczenie a często poświadczenie zarobków jest obligatoryjne czyli bezwzględnie wymagalne.

Przeglądając portale branżowe trafiamy na dużą ilość dubli czyli marek tych samych firm pożyczkowych. Tworzone są osobne strony internetowe na potrzeby dominacji w wyszukiwarce internetowej. Zmieniane jest logo, szata graficzna, serwer na którym znajduje się strona oraz oczywiście adres internetowy (inna nazwa domeny).

Dlaczego portale branżowe publikują duble pożyczek na dowód?

Każdy portal branży pożyczkowej opiera się na modelu prowizyjnym. Porównywarki innych typów produktów jak np. sprzęt elektroniczny opierają się na recenzji produktów, które nie zmieniają się w czasie.

Oferty pożyczek zmieniają się w czasie. Powoduje to szybkie dezaktualizowanie się tworzonych recenzji. Te nie są jednak często modyfikowane.

W efekcie trafi klient, który pod wpływem nieaktualnej recenzji korzysta z danej oferty. Powoduje to również zmniejszoną czujność i przeświadczenie, że czytanie umowy pożyczkowej i weryfikacja szczegółów nie są potrzebne skoro ktoś już to wcześniej zrobił.

Copywriterzy w służbie pożyczek bez zaświadczeń

Osoba bez doświadczenia, bez merytorycznej wiedzy na temat rynków finansowych, które zmieniają się bardzo dynamicznie nie może być autorem rzeczowej recenzji.

Copywriter ją przede wszystkim z myślą o wyszukiwarce Google™.

Gdzie i jak szukać pożyczki na dowód bez zaświadczeń?

Firm zarejestrowanych w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję nadzoru Finansowego jest ponad 500. Z tego blisko 100 działa w sektorze online.

Pierwszym miejscem, gdzie należy rozpocząć poszukiwania jest wyszukiwarka Google™. Przy jej pomocy znajdziemy firmy bezpośrednio sprzedające pożyczki online oraz portale branżowe z ich recenzjami. Jakość recenzji została wskazana rozdział wyżej.

Trzeba wiedzieć, że listy z pożyczkami na dowód układane są w taki sposób aby pierwsze promowane miejsca zajmowały marki wysoko prowizyjne z wysoką przyznawalnością.

Wysoka przyznawalność jest korzystna z punktu widzenia konsumenta.

Wysoka prowizja jest korzystna dla autorów rankingów niemniej jednak może wskazywać, że im więcej dana firma chce zarobić na kliencie tym więcej ten klient potencjalnie będzie musiał zapłacić za wskazaną usługę.

Przykłady rankingów nieaktualnych, nie zweryfikowanych

Pozyczkaportal.pl:

“Wielki powrót LendOn na pierwsze miejsce – darmowa pożyczka”

jest to pierwszy akapit opisu pod rankingiem. LendOn nie oferuje darmowej pożyczki, przestał ją oferować w kwietniu 2020 roku wraz z wprowadzeniem ustawowych ograniczeń co do maksymalnych pozaodsetkowych kosztów pożyczek.

Czerwona-Skarbonka.pl

OfertaMax. pierwsza pożyczkaMax. kolejna pożyczka
Net CreditFinboSmartney
3000 zł5000 zł60000 zł
5000 zł15000 zł60000 zł

Dokładnie taka tabela jest pokazana pod rankingiem chwilówek. Jak widać nie została treść zweryfikowana po jej stworzeniu. Pomylone są pola tabeli.

Przykładów może być dokładnie tyle ile jest stron oferujących rankingi chwilówek krótkoterminowych oraz pożyczek długoterminowych.

Pożyczki bez zaświadczeń od 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 i od 25 lat – tabela

Minimalny akceptowalny wiek wnioskodawcy
Min. wiek →
Pożyczka ↓
od 18 latod 19 latod 20 latod 21 latod 22 latod 23 latod 24 latod 25 lat
aasapolska.pl
alfakredyt.pl
axi-card.pl
bocianpozyczki.pl
chwilowkionline24.pl
credy.pl
extraportfel.pl
finbo.pl
finzmo.pl
hapipozyczki.pl
kredyt-dla-zadluzonych.pl
kuki.pl
lendon.pl
miloan.pl
netcredit.pl
onlinegotowka.pl
polozyczka.pl
pozyczcovo.pl
pozyczkaplus.pl
provident.pl
santanderconsumer.pl
saverium.pl
smartney.pl
smartpozyczka.pl
solcredit.pl
supergrosz.pl
szybkagotowka.pl
viasms.pl
vivus.pl
wonga.pl
zaplo.pl

Pożyczki bez zaświadczeń z ZUS

Właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych często borykają się z zaległościami wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ubiegając się o dużą pożyczkę gotówkową może pojawić się wymóg przedstawienia zaświadczenia o niezaleganiu ze składakami wobec ZUS-u. Nie dotyczy to jednak mniejszych pożyczek do 100 000 zł oraz nie dotyczy żadnej z pożyczek gotówkowych pozabankowych.

W przypadku wymagania przez instytucję finansową zaświadczenia z ZUS można je uzyskać szybko za pośrednictwem platformy PUE (Platforma Usług Elektronicznych). Służy do tego wniosek RWN.

Pożyczki bez zaświadczeń z KRUS

Prowadzący gospodarstwa rolne ubezpieczeni są w KRUS-ie, nie w ZUS-ie. Rolnicy płacą mniejsze składki do KRUS-u niż odprowadzane są przez przedsiębiorców do ZUS-u. Z tego powodu zaległości wobec KRUS to sytuacje marginalne.

W przypadku wymogu przedstawienia zaświadczenia z KRUS należy wypełnić wniosek KRUS UD94/2021_01. Można to zrobić za pomocą platformy ePUAP.

Pożyczki bez zaświadczeń Urzędu Skarbowego

Zaległości wobec Urzędu Skarbowego z opłacaniem podatku PIT w przypadku osób fizycznych i jednoosobowych działalności gospodarczych, CIT w przypadku spółek, VAT w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółek uniemożliwią wzięcie dużej pożyczki, w szczególności kredytu hipotecznego.

Pozabankowe instytucje pożyczkowe działają bez zaświadczeń z US. Dotyczy to każdej kwoty, nawet największej.

W przypadku wymogu przedstawienia zaświadczenia z US o niezaleganiu w opłacaniu należnego podatku można skorzystać z e-usługi. Dzięki platformie BIZNES.GOV.PL sprawę można załatwić online. Czas na wydanie zaświadczenia to 7 dni roboczych.

Oceny pożyczek bez zaświadczeń na stronach portali branżowych

Oceny portali branżowych (A - Z)
Portal →
Pożyczka ↓
Czerwona SkarbonkaPożyczka PortalChwilowo7Pożyczki
aasapolska.pl4,1nie występujenie występujenie występuje
alfakredyt.pl4,64,26nie występujenie występuje
axi-card.pl4,5nie występujenie występujenie występuje
bocianpozyczki.pl3,8nie występujenie występujenie występuje
chwilowkionline24.pl4,1nie występujenie występuje3,7
credy.pl4,2nie występujenie występuje3,9
extraportfel.pl44,144,16nie występuje
finbo.pl4,53,554,244,4
finzmo.plnie występujenie występujenie występuje4,2
hapipozyczki.pl4nie występujenie występuje3,7
kredyt-dla-zadluzonych.pl4,3nie występujenie występujenie występuje
kuki.pl4,54,134,214,1
lendon.pl4,24,134,49nie występuje
miloan.pl4,3nie występujenie występuje4,1
netcredit.pl4,44,314,184,1
onlinegotowka.plnie występujenie występujenie występuje4
polozyczka.plnie występujenie występuje4,38 
pozyczcovo.pl4,3nie występujenie występujenie występuje
pozyczkaplus.pl4,83,963,854,1
provident.pl4,2nie występujenie występuje3,8
santanderconsumer.pl4nie występujenie występujenie występuje
saverium.plnie występujenie występujenie występuje3,9
smartney.pl3,2nie występujenie występuje4
smartpozyczka.pl4,54,18nie występuje4
solcredit.pl4,23,973,984,4
supergrosz.pl4,1nie występujenie występujenie występuje
szybkagotowka.plnie występujenie występuje4,293,9
viasms.pl4,23,824,243,6
vivus.pl4,1nie występuje4,374,4
wonga.pl4,33,79nie występuje4,4
zaplo.pl4nie występujenie występujenie występuje

Kolor niebieski: Czerwona Skarbonka; Kolor czerwony Pożyczka Portal; Kolor żółty Chwilowo; Kolor zielony 7Pożyczki. Kolejność alfabetyczna. Kliknij aby pobrać lub powiększyć obraz dla lepszej czytelności.

Pożyczki bez zaświadczeń skracają czas potrzebny na sformalizowanie umowy

Każde zaświadczenie w formie papierowej jest przedmiotem analizy. Analiza taka trwa nawet do kilkunastu minut.

Oświadczenie zamiast zaświadczenia pozwala na automatyzację części formalności. Zyskuje klient oraz zyskuje instytucja finansowa.

Sytuacje, w których podaje się nieprawdziwe oświadczenie o dochodach są marginalne. Dotyczą głównie pozabankowych pożyczek, w szczególności chwilówek. To właśnie w przypadku chwilówek bez zaświadczeń dochodzi do największej ilości nadużyć i są one najczęściej niewykrywalne.

Kredyty gotówkowe bez zaświadczeń o dochodach

Alior Bank

Przez platformę banku można pożyczyć 70 000 zł na okres 10 lat. Do 5000 zł umowę podpisuje się zdalnie. Powyżej 5000 zł umowę można zawrzeć przez telefon.

Śrdoki przelewane są szybko na konto klienta po zawarciu umowy.

Adres strony produktu na platformie: https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty-i-pozyczki/pozyczka-online.html

mBank

Bank udostępnia kwoty do 150 000 zł na okres 10 lat. Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu można zawrzeć umowę z prowizją niższą o 5%. Prowizja może sięgać prawie 26% wartości kredytu.

Adres strony produktu na platformie: https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy-so/

Getin Bank

System obsługujący wnioski wymaga oświadczenia o dochodach. Nie jest ono weryfikowane. Górny limit kredytu to 21 000 zł. Tak samo jak inne banki nie ma tu pobrania opłaty przygotowawczej czym Getin Bank chwali się na stronie produktu.

Maksymalny okres kredytowania wynosi 84 miesiące.

Adres strony produktu na platformie: https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-bez-zaswiadczen.html

Santander Consumer Bank

Na platformie banku trudno jest odnaleźć informacje o maksymalnej kwocie kredytu bez zaświadczeń.  Jest napisana drobnym drukiem i wynosi 15 000 zł.

Okres na jaki może zawarta zostać umowa zależy od wyboru rodzaju oprocentowania: dla stałego oprocentowania od 3 do 48 rat, dla zmiennego od 49 do 72 rat.

Adres strony produktu na platformie: https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-bez-wychodzenia-z-domu,4.html

Zagraniczne pożyczki bez zaświadczeń

Zagraniczne pożyczki bez zaświadczeń. Banknoty na mapie świata.

Wielka Brytania / Anglia

1. CUJ Loans

od £100 do £5000

adres: 7 Bell Yard, London, England, WC2A 2JR

strona www: https://cuj.com/

2. Cash Panda

od £100 do £10,000

adres: 64 New Cavendish St., London W1G 8TB, UK

adres www: https://www.cashpanda.co.uk/

3. Fast Loan UK

od £50 do £2000

adres: 2 Falcon Gate, Shire Park, Welwyn Garden City, Hertfordshire, AL7 1TW

adres www: https://www.fastloanuk.co.uk/

Niemcy

1. AUXMONEY

od 1000 do 50,000

adres: auxmoney GmbH, Kasernenstraße 67, D-40213 Düsseldorf, Niemcy

adres www: https://www.auxmoney.com/

2. BON KREDIT

od 100 do 300,000

adres: Haldenstrasse 15, 8266 Steckborn, Szwajcaria

adres www: https://www.bon-kredit.de/

3. MAXDA

od 1500 do 250,000

adres: Boschstraße 3, 67346 Speyer, Niemcy

adres www: https://www.maxda.de/

Francja

1. Younited Credit

od 1000 do 50,000

adres: 21 RUE DE CHATEAUDUN75009, PARIS ​, ILE-DE-FRANCE, Francja

adres www: https://www.younited-credit.com/

2. Cetelem

od 500 do 4000

adres: 14 bis Boulevard de l’hôpital, 75221 Paris Cedex 05, Dept 75, Francja

adres www: https://www.cetelem.fr/

3. Cofidis

od 500 do 35,000

adres: 4 Rue Frédéric-Guillaume-Raiffeisen, 67000 Strasbourg, Francja

adres www: https://www.cofidis.fr/